X

دمنوش گیاهی مخلوط نعنا

دمنوش نعنا


معجون نیروبخش جاودانی
ترکیبی هوشمندانه از نعنا و گیاهانی که با از بین بردن غبار خستگی‌های روزانه، تمرکز شما را بالا برده، فکر و ذهنتان را نیرو می‌بخشد.

خواص:


دمنوش نعنا بسیار انرژی بخش است، به افزایش نشاط ذهن کمک کرده، تمرکز شما را افزایش داده و خستگی را از بین می‌برد. این دمنوش علاوه بر خاصیت نشاط‌بخشی، خواص درمانی نیز دارد؛ ضد تشنج و ضد سرفه است، التهاب سینه را کم می‌کند و درد دندان را کاهش می‌دهد. اگر موهایتان می‌ریزد، نوشیدن دو تا سه فنجان از این دمنوش گیاهی می‌تواند تاثیر‌گذار باشد چراکه ترکیب پونه، رزماری و کاکوتی به تسریع گردش خون کمک کرده و موجب افزایش بیشتر غذارسانی به پیاز مو می‌شود.

Mint Mix Tea

ترکیبات

Mint

نعنا

نعنا گیاهی است با طبیعت گرم و خشک، حاوی مقادیر زیاد آنتی اکسیدان و پتاسیم، منیزیم، کلسیم، فسفر، ویتامین ث و ویتامین آ. نعنا باعث کاهش علایم سرماخوردگی و گلو درد شده، به بهبود عملکرد صفرا و هضم غذا کمک می کند، درمان سریع و موثر تهوع بوده و مشکلات گوارشی را از بین می برد.

Pennyroyal

پونه

پونه از خانواده نعنا است که در فصل گرما می روید و حاوی مقادیر زیادی از ویتامین هاست. این گیاه به دلیل دارا بودن ترکیبات ضد باکتریایی در مقابله با عفونت های بدن، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و آسم کاربرد دارد. ضد تشنج و آرام کننده اعصاب است و موجب بهبود حالت تهوع و استفراغ می شود.

Mint

کاکوتی

گیاه کاکوتی از جمله گیاهان دارویی با طبع گرم و خشک می باشد که از تیره نعنائیان محسوب می شوند. محل رویش این گیاه در نواحی کوهستانی ایران همچون ارتفاعات جاجرم واقع در خراسان شمالی و شهرستان بجنورد می باشد در گویش محلی خراسان به گیاه کاکوتی عنوان "آنخ" داده شده است.

رزماری

رزماری

رز ماری یک گیاه است که در مناطق مدیترانه ای به وفور یافت میشود و در زمان باستان ، یونانی ها از این گیاه برای کمک به حافظه و تحریک مغز استفاده میکردند.این گیاه حاوی یک روغن ضروری است که به زنده ماندن و افزایش حافظه کمک میکند ؛

روش مصرف

مقدار 200 میلی لیتر آب جوش را بر روی تیبگ بریزید. اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه دم بکشد. شما می توانید این چای را سرد نیز سرو نمایید.
نکته: در صورت دم کردن دمنوش در قوری مقدار 400 میلی لیتر آب جوش بر روی تیبگ بریزید و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه باقی بماند و سپس آن را سرو نمایید.